Hoşgeldiniz:
İstanbul:0216 467 77 37 Ankara:0312 467 84 42

Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Ankara Yeni Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurtdışından gelen bedensel ve/veya zihinsel engelli çocukların yoğun fizyoterapi ve eğitim programlarına bireysel olarak alındığı bir rehabilitasyon merkezidir.

Yeni Doğuş Rehabilitasyon Merkezi; Türkiye’nin ilk özel rehabilitasyon merkezi olup Fizyoterapist Attila Ertürk tarafından 1983 yılında Ankara'da kurulmuştur. 2004 yılından itibaren İstanbul Şubesinde de aynı titizlikle çalışmalar sürdürülmektedir.Her iki merkezimizde de bebeklik, erken çocukluk ve adolesan çağda tanısı koyulmuş ve bu tanıya bağlı fiziksel, motor, mental geriliği olan çocuklara hizmet verilmektedir.

Merkezlerimize müracaat eden her bedensel engelli çocuk özel bir değerrlendirmeden geçirilmektedir. Daha sonra fizyoterapi programlara CP fizyoterapistleri tarafından çizilmekte ve Yeni Doğuş Terapi Teknikleri doğrultusunda deneyimli uzmanlar tarafından çok büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Bu uygulamalarda Yeni Doğuş'a ait patenti alınmış ortez ve cihazlama sistemleri de kullanılmaktadır.