Hoşgeldiniz:
İstanbul:0216 467 77 37 Ankara:0312 467 84 42

Kurucumuz

Kurucumuz

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden  5 yıllık bir eğitim sonucu Fizyoterapist olarak 1982 yılında mezun oldum. Üniversitedeki öğrencilik yıllarımda tanıdığım ve çok büyük bir sevgiyle bağlandığım spastik çocuklar için 1983 yılında Yeni Doğuş Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezini kurdum. Yeni Doğuş Türkiye'de kurulan ilk özel spastik çocuklar rehabilitasyon merkezidir.

36 yıllık bu süre içerisinde yüzlerce spastik çocuk, bedensel engelli çocuk ve aileleriyle birlikte  çalıştım. Bu çocukların eğitiminde multi-disipliner çalışmanın ne kadar önemli olduğunu bildiğim için fizyoterapistlerin, eğitimcilerin, psikologların ve hekimlerin bu alana yönelip çalışmaları için büyük bir çaba gösterdim.

Fizyoterapi alanında birçok uygulamadan yararlanarak Yeni Doğuş Terapi Tekniklerini uzun yıllar birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarımla birlikte oluşturdum. Ekibimle birlikte kendi tasarladığımız ortez, cihaz ve benzerlerine ait 10 adet Faydalı Modelimiz, Türk Patent Enstitüsünce onaylanmış ve sertifikaları alınarak büyük bir başarıya imza atılmıştır.

Uyguladığımız tedavi ve eğitimin sonucunda bugün Türkiye'nin hemen hemen her ilinden yüzlerce çocuğa hizmet verilmiş ve verilmektedir. Ayrıca Almanya, İngiltere, A.B.D., İsveç, Hollanda, Rusya, Japonya, Güney Kore, Azerbaycan, K.K.T.C, Bulgaristan, Libya, Suudi Arabistan, Irak, vb... ülkelerden merkezimize tedavi amaçlı gelen Türk ve yabancı uyruklu çocuklar başarımızın nerelere kadar uzandığını kanıtlamaktadır.

Dünyanın en güzel varlıkları olduğuna inandığım spastik çocuklar, bedensel engelli çocuklar ve ailelerine daha nice yıllar hizmet edebilmek için ben ve Yeni Doğuş ekibi olarak sonuna kadar yanınızdayız diyorum.

Atilla ERTÜRK